Budete nadšení! Objavte účinky mäty na pleť

MÄTA LEN DO ČAJU ? TAK TO TEDA ROZHODNE NIE - 2

“ Mäta rozhodne nie je len do čaju, jej blahodárne účinky na pokožku sú úžasné! "

Mäta, krásne zelená rastlinka so sviežou vôňou, ale aj silný prírodný antioxidant. Mätový čaj je nestarnúca klasika, ktorú miluje azda každý. Predstavte si, ako sa bude cítiť vaša pokožka, keď okúsi dotyk mäty. Proste úžasne, je to hotové osvieženie pre pleť a telo.

Mäta má svoje nezastupiteľné využitie okrem kuchyne aj v kozmetike kde sa najčastejšie využíva vo forme oleja. Ten obsahuje mnoho minerálov, vitamín A a C a omega-3 mastné kyseliny. Vďaka tomu môžete kozmetické prípravky s jeho obsahom využiť nielen pre krásu, ale aj pre zdravie pokožky. Začnime však po poriadku.

mata a-jej-ucinky-na-pokozku-prep

“ Mätový olej účinne hoji uštipnutie hmyzom a je vhodný aj pre citlivú pokožku "

Mätový olej pre zdravie  
Ak vás potrápia kŕče či presilené svalstvo, nebojte sa siahnuť po mätovom oleji, alebo výrobku, ktorý ho obsahuje. Má silné relaxačné a upokojujúce vlastnosti, ktoré uvoľňujú svalstvo. Je antiseptický, antibakteriálny a má sťahujúce účinky, preto sa skvelo hodí aj na ošetrenie uštipnutia, alebo drobných poranení. Je skvelou voľbou pri liečbe kožných ochorení a na potlačenie príznakov alergie. Vďaka jedinečnej vôni pomáha navodiť pocit pohody a poskytuje úľavu od stresu, duševného vyčerpania a depresie.

Mätový olej pre krásu  
Vďaka vysokému obsahu salicylátov sa mätový olej používa na liečbu akné. Pôsobí efektívne proti baktériám a infekcii, znižuje nadmernú produkciu mazu, čistí a sťahuje póry. Takže ak máte mastnú pleť určite ho zaraďte do zoznamu kozmetických "must have”.

Mätový olej ale rozhodne nie je len pre ľudí s mastnou pleťou. Skvelo ošetrí a upokojí aj suchú, citlivú a ekzematickú pokožku. Pomáha tiež ako prevencia proti rôznym iným kožným problémom ako sú vyrážky, plesne, čierne bodky a začervenanie kože. Často je kombinovaný s inými prírodnými zložkami, ktoré môžu ešte podporiť jeho účinok. Okrem blahodárneho vplyvu na pleť tiež zlepšuje kvalitu vlasov a vlasovej pokožky, pomáha udržiavať zdravé nechty, zuby a ďasná.

MÄTA LEN DO ČAJU ? TAK TO TEDA ROZHODNE NIE - 1

“ Mäta - malá zelená rastlinka z obdivuhodnými účinkami v boji s mastnou pleťou "

Keď si zhrnieme všetky prednosti mäty vyplíva z toho jediné. Ak chcete dať stopku unavenej, mdlej pleti a rôznym jej nedokonalostiam mätový olej, alebo krém s jeho obsahom určite stojí za vyskúšanie. Pri hľadaní vhodných výrobkov určite neprehliadnite legendárny dermoprotektívny krém PREP The Original Formula (predstavte si, že jeho pôvodná receptúra vznikla v roku 1860), ktorý využíva nielen vôňu mäty ale aj jej prospešné účinky, keďže mätový olej je jednou z jeho hlavných zložiek. Posilňuje, čistí, odmasťuje a intenzívne hydratuje pokožku. Zmierňuje jej podráždenie, sťahuje ju a príjemne osvieži. Vďaka antioxidačným vlastnostiam mäty omladzuje, regeneruje a spevňuje pleť. To by bol hriech ho nevyskúšať! :-)