KLINČEKOVÝ OLEJ  - JE TO HOTOVÝ POKLAD!

KLINČEKOVÝ OLEJ  - JE TO HOTOVÝ POKLAD! - 1

“ Klinčeky sú plné antioxidantov a pôsobia na pokožku ako blahodárny balzam "

Nezameniteľnú vôňu klinčeka pozná asi každý. Väčšine z nás sa spája s vareným vínom alebo medovníkmi. V domácnostiach ho často používame pri bolesti zubov a ďasien. Ale obmedziť využitie klinčekov len k týmto účelom by bola veľká chyba. Olej z klinčeka má priaznivé a dovolím si tvdiť až priam zázračné účinky aj na pleť. A skrýva toho v sebe oveľa viac…

Začnime, ale trošku geografiou a tým, čo vlastne klinčeky sú. Vedeli ste, že klinčeky sú ručne nakrájané sušené púčiky kvetov ktoré sa získavajú zo vždy zeleného stromu klinčekovca voňavého? Strom dorastá do výšky 8 až 10 m. Má rád tropické podnebie a blízkosť mora. Najväčším svetovým producentom klinčekov je ostrov Zanzibar. Pestujú sa tiež na Madagaskare či v Indonézii. Jeden klinček sa skladá v priemere z 18-20% esenciálneho oleja. Ten sa získava po ich úplnom vysušení, následne sa klinčeky drvia a destilujú na pare. Hlavnou zložkou a účinnou látkou oleja je eugenol (o tom si povieme viac v ďalšom článku), ktorý je zodpovedný za prenikavú vôňu klinčekov.

PREP krem-s-klincekovym-olejom-pre-celu-rodinu

“ Krém s klinčekovým olejom sa účinne postára o pokožku celej rodiny "

Liečivé účinky klinčekového oleja  
Ako sme už spomenuli, klinčekový olej sa používa pri bolestiach zubov, infekciách ústnej dutiny a prechladnutí, ale podporuje aj hojenie rán, má anestetické účinky a znižuje citlivosť postihnutého miesta. Pomáha cirkulácii krvi a pri problémoch s trávením či s pečeňou. Ak by vám to bolo málo, klinčekový olej má taktiež protiplesňový a antibakteriálny účinok. A malá zaujímavosť, starovekí Peržania používali klinčekový olej ako elixír lásky.

Plný antioxidantov  
Výskumy dokázali, že klinček je “bomba” plná antioxidantov, ktoré spomaľujú starnutie, degeneráciu a ochraňujú telo pred baktériami a vírusmi. Vedci merajú obsah antioxidantov pomocov ORAC (Oxygen Radical Absorbance Capacity) jednotiek. Je veľmi zaujímavé, že známe ovocie - čučoriedky, ktoré sú považované za silný antioxidant majú hodnotu 9621 jednotiek. Naproti tomu klinčeky dosiahli až 30 násobne vyššiu hodnotu ORAC. Teda konkrétne 290 283 jednotiek.

Takýto vysoký obsah antioxdantov a liečivé účinky klinčeka ho jasne predurčili na to, aby sa stal súčasťou kvalitných pleťových a telových krémov. Tie vašu pokožku dokážu ochrániť pred oxidačným stresom, voľnými radikálmi, predčasným starnutím a škodlivými baktériami či vírusmi, ktoré dokážu spôsobiť nepríjemné vyrážky a narušiť prirodzenú mikroflóru pleti.

KLINČEKOVÝ OLEJ  - JE TO HOTOVÝ POKLAD! - 2

“ Klinčeky majú silný antibakteriálny a antimikrobiálny účinok "

Trápi Vás akné?  
Silnú antibakteriálnu a antimikrobiálnu schopnosť klinčekov preukázalo už mnoho vedeckých študií. Klinčekový olej dokáže účinne eliminovať baktérie Staphylococcus aureus alebo tiež S. aureus, ktoré sú najčastejšou príčinou výskytu patogénnej formy akné. Ak máte podobný problém aj vy, krém s obsahom klinčekového oleja bude pre vás dokonalým pomocníkom pri boji s týmto ochorením.

Po všetkých týchto informáciach nám zostáva len zhodnotiť, že klinčekový olej je skutočný poklad medzi esenciálnymi prírodnymi olejmi. Určite vám odporúčame vyskúšať ho či už v klasickej forme, alebo vo forme krému.

Medzi kvalitné výrobky s vysokým a koncentrovaným obsahom klinčekového oleja patrí aj Dermoprotektívny viacúčelový krém na pleť a telo PREP - The Original Formula . Je vhodný pre problematickú pokožku. Pomáha pri akné, ekzéme, infekciách kože a pri uštipnutiach. Zmierňuje svrbenie, hojí, upokojuje podráždenie a regeneruje. Krém s klinčekovým olejom okrem toho viditeľne osvieži a hydratuje vašu pleť.