Trápi vás akné? dôležitá je správna starostlivosť

TRÁPI VÁS AKNÉ? DÔLEŽITÁ JE SPRÁVNA STAROSTLIVOSŤ - 1

“ Akné nie je len kozmetický problém, je to bakteriálna infekcia "

Akné nie je len kozmetický problém, ktorý nás trápi pri pohľade do zrkadla. Je to jedno z najčastejších kožných ochorení. Trpia ním hlavne ľudia s mastnou pleťou, keďže hlavnou príčinou je nadmerná produkcia mazu, ktorý následne spolu s nečistotami upcháva póry. V nich môže vzniknúť zápal, ktorý je spúšťačom akné.

V skratke, akýkoľvek prejav akné je znakom toho, že mazové žľazy nefungujú správne. Tento problém je potrebné vyriešiť bez ohľadu na vek, pretože problémy s akné môžu pretrvávať od obdobia puberty až do dospelosti. Nepríjemné a často bolestivé vyrážky sa objavujú na tvári, ramenách, dekolte, často aj na chrbte. Ani následné opuchy kože, rany a jazvy, ktoré nám môže akné zanechať, nepôsobia príliš esteticky, ale všetkému sa dá predísť správnou starostlivosťou.

starostlivost o-plet-s-akne-prep-blog

“ Ak trpíte akné, kozmetiku si vyberajte veľmi dôkladne "

Starostlivosť o aknóznu pleť
Keďže akné je bakteriálna infekcia, hlavná je hygiena. Dôležité je starať sa a čistiť svoju pleť každé ráno a večer, a navyše je vhodné raz za mesiac absolvovať čistenie pleti či peeling u odborníka. V žiadnom prípade zapálené miesta nevytláčajte, môžete tým stav akné výrazne zhoršiť. Dbajte na používanie kvalitných krémov a prípravkov na akné. Ich základnou funkciou má byť zredukovanie tvorby mazu (nie úplné zastavenie), zmiernenie zápalu a zničenie baktérií. Zároveň však nesmú pokožku príliš vysušiť a musia ju zanechať vláčnu a hydratovanú.

Dnes existuje množstvo komerčných produktov aj voľno predajných liečivých prípravkov na akné. Treba však dbať na správny výber a nesiahnuť hneď po prvej možnosti. Prečo? Značná časť produktov na liečbu akné obsahujú rôzne chemické látky, ktoré síce pomáhajú zlepšovať dočasný stav, ale na druhej strane agresívne vysušujú pokožku a môžu ju poškodiť narušením prirodzenej ochrannej mikroflóry pleti. Takéto prípravky spôsobujú následne presný opak toho čo potrebujeme docieliť. Ak je totiž pokožka príliš suchá, mazové žľazy zvýšia produkciu kožného mazu, aby suchú kožu premastili. A tým sa opäť dostávame do začarovaného kruhu.

Práve pri nesprávnej liečbe zanechá akné na koži škvrny a jazvy. Jazvy po akné sa svojím vzhľadom líšia od okolitej pokožky. Pleť je na dotyk hrubšia a ľahko sa vysúša. Problémy tak nekončia ani po ústupe akné, kedy musíte riešiť ako sa zbaviť takto postihnutých miest na pleti.

Príroda myslela aj na tento problém a skvelým pomocníkom a overeným “zabijakom baktérií” je klinčekový olejKlinčekový olej nielen ničí baktérie, ktoré vedú k tvorbe akné, ale vďaka upokojujúcim analgetickým účinkom znižuje bolestivosť miest postihnutých cystickou formou akné. Tento prírodný zázrak je natoľko silný, že nie je vhodné ho používať samostatne v neriedenej forme. Ideálnym riešením pri podpornej liečbe akné pre Vás preto môže byť krém PREP - The Original Formula, ktorý okrem klinčekového oleja obsahuje aj gáfor a olej z mäty piepornej. Teda neporaziteľnú kombináciu účinných látok v boji s akné. Navyše je vhodný aj pre citlivú pokožku, ktorej štandardné prípravky založené na čisto chemických ingredienciách spôsobujú podráždenie.

TRÁPI VÁS AKNÉ? DÔLEŽITÁ JE SPRÁVNA STAROSTLIVOSŤ - 1

“ Pri starostlivosti o aknóznu pleť je prvoradá dôkladná a pravidelná hygiena "

Prejavy akné zmierňuje aj správna životospráva.
Nie je prekvapením, že jedálny lístok vplýva na celkový stav pokožky. Aj pri akné platia isté stravovacie zásady, ktoré vám môžu pomôcť zlepšiť vzhľad pleti. Váš jedálniček by mal preto rozhodne obsahovať:

✓ bobuľové ovocie ako ríbezle, maliny, černice a čučoriedky,
✓ zeleninu - najvhodnejšie sú hlavne rôzne druhy listovej zeleniny a cesnak,
✓ ryby, hovädzie, kuracie a jahňacie mäso,
✓ vhodné sú aj kyslé mliečne výrobky ako kefír a jogurt

Prípravky na akné a jazvy po akné
Ako sme už spomínali, používajte výhradne kvalitný krém. Odporúča sa pokožku nie len natierať, ale aj masírovať. Jemná masáž zlepšuje cirkuláciu krvi a pomáha liečbe. Kvalitný krém na akné pleť účinne hydratuje, zlepšuje jej pružnosť a neupcháva póry.

Na akné účinne pôsobí aj Viacúčelový ochranný krém PREP - The Original Formula. Vďaka obsahu klinčekového olejagáfru a mäty lieči zápal v upchatých póroch, zlepšuje pružnosť pokožky a urýchľuje jej regeneráciu. Krém má nemastné zloženie, ľahko sa vstrebáva a vyživuje pokožku do hĺbky.

Vhodnou voľbou pre ošetrenie jaziev a stôp po akné je PREP - Derm Oil. Tento telový a pleťový olej obsahuje unikátnu zložku celisir oilvýťažky z levandulenechtíkarozmarínu a harmančeka. Tieto zložky majú protizápalové a antibakteriálne účinky a urýchľujú hojenie. Olej zjednocuje tón pleti, jazvy a škvrny budú menej viditeľné. Obsahuje aj vitamíny A a E, ktoré sú prospešné pre pokožku. Navyše je bez obsahu farbív, parabénov a minerálnych olejov. Vďaka jeho čisto prírodnému a účinnému zloženiu bude pre vašu pokožku skutočným pohladením.